Nauka - Wsparcie - Przyjaźń

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Solcu nad Wisłą

Biblioteka

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

 


 

 

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Anna Kowaleczka

 

 

     

 

    14.00-14.30

 

 

Izabela Mgłosiek

 

9.40 – 10.30 – Szymanów

 

 

 

 

11.45 – 12.15 – Solec

13.05 – 14.00 – Solec

 

 

 

10.35 – 12.10 – Solec 

 

  

 

 

 

 

 

9.40 – 13.50   – Solec 

 

 

Przygotowania do wieczoru walentynkowego

 

 

 

     W ramach zajęć bibliotecznych wychowankowie MOS w Solcu nad Wisłą przygotowywali się do „Walentynkowego wieczoru poetycko muzycznego”. Efektem były pięknie wyrecytowane, w dniu 14 lutego 2018r. z okazji Walentynek, wiersze miłosne naszych polskich poetów oraz pięknie zaśpiewane piosenki. Oto kilka zdjęć, które dokumentują naszą pracę.

 

Kowaleczka Anna

Walentynkowy wieczór poetycko muzyczny

 

 

      Walentynki to coroczne święto przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego – patrona zakochanych. Z tej okazji w naszym ośrodku odbyło się walentynkowe spotkanie z poezją i piosenką miłosną. Program poetycko – muzyczny zgromadził liczną widownię, która z dużym zainteresowaniem i w skupieniu słuchała wierszy o miłości w wykonaniu koleżanek z klasy VII oraz II i III gimnazjum (Wiktoria Kostosz, Wiktoria Mortka, Beata Surgiel, Dominika Woźna, Dorota Świejko). Poezja przeplatana była piosenkami, które zaprezentował nasz zespół muzyczny „Małe marzenia”. Imprezę uświetniał grą na keyboardzie nasz ośrodkowy mistrz muzyczny Jakub Zakrzewski. Obsługą techniczną dźwięku zajął się Dawid Kołacki.

    Do wieczoru poetycko -  muzycznego uczniowie przygotowywali się na zajęciach w bibliotece szkolnej pod opieką pani Anny Kowaleczka, zaś zespół „Małe marzenia”  pod opieką pani  Anny Kowaleczka i pani Agaty Zawadzkiej.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości oraz przepięknie wyrecytowane wiersze,  zaśpiewane i zagrane piosenki.

 

Anna Kowaleczka

 

 

Kwiaty z krepiny

 

 

        W miesiącu marcu 2018 r. w Bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty wykonywania kwiatów z krepiny: różyczek i stokrotek. Zajęcia, które poprowadziła pani Anna Kowaleczka polegały na wykonywaniu kwiatów różną techniką, tj. wycinanie, rolowanie, skręcanie i zwijanie. Sztuka tworzenia kwiatów z papieru wymagała od uczniów czasu i cierpliwości, ale ich satysfakcja i radość z końcowego efektu pracy była ogromna.  

       Wykonane kwiaty  posłużyły do świątecznej dekoracji holu szkolnego. Przygotowany  kosz z kwiatami prezentował się pięknie - przypominał o świętach i wiośnie.

 

Anna Kowaleczka

Jak nie czytam jak czytam

 

 

      Akcja odbyła się 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Solcu nad Wisłą oraz filii Młodzieżowego Ośrodka w Szymanowie. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, uczniowie klasy siódmej szkoły podstawowej, młodzież szkoły  zawodowej i branżowej (ogółem 42 uczniów) oraz nauczyciele. Miejsce  akcji: stołówka szkolna, sala zajęć socjoterapii. 

    Impreza, której głównym organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” miała na celu promowanie czytania dla przyjemności, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnej czytelniczo oraz pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób.

    Tego dnia uczniowie mieli okazje wybrać dla siebie książkę, która ich zainteresowała i zagłębić się w jej lekturze. Po akcji  mogli ją wypożyczyć, aby dalej śledzić losy bohaterów.  Szkolnymi opiekunami imprezy czytelniczej byli nauczyciele bibliotekarze: Anna Kowaleczka i Sabina Ciepielewska  oraz  nauczyciel języka polskiego Agnieszka Kula – Kasprzycka.

 

 

 

 

 

Anna Kowaleczka

opis dokumentutypdata

Regulamin

odt07-07-2018[ Pobierz ]
547 kB
„Tydzień Bibliotek” - wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Solcu nad Wisłą

 

 

      We wtorek 14 maja br. z okazji Tygodnia Bibliotek ( uczniowie naszej szkoły kolejny raz odwiedzili podwoje Gminnej Biblioteki Publicznej w Solcu nad Wisłą.

     Tydzień Bibliotek (obchodzony w tym roku w dniach 8 -15 maja) to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek, który miał na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji  oraz zwiększenie zainteresowania książką. Tegoroczna szesnasta już edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywała się pod hasłem: „#biblioteka”

 

    W spotkaniu wzięli udział uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i szkoły branżowej. Wizyta rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia Pani kierownik, która przybliżyła uczniom tajniki pracy bibliotekarza. Przygotowane były również zagadki  literackie dotyczące znanych lektur. Zadaniem młodzieży było między innymi odgadnięcie jak największej liczby tytułów lektur szkolnych w czytanym tekście oraz ułożenie tekstów wierszy znanych poetów z rozsypanki zdaniowej. Z zadaniami tymi młodzież poradziła sobie bardzo dobrze.

         Uczniowie mieli  możliwość zapoznania się z pomieszczeniami biblioteki oraz jej księgozbiorem. Mieli możliwość wyszukania odpowiedniej dla siebie literatury
i wypożyczenia jej.

 

 

 

Anna Kowaleczka

Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona książka”

 

 

 

 

Organizatorem konkursu była: Biblioteka Szkolna  w MOS Solec nad Wisłą

 

Cele konkursu to:

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci,

- pobudzanie wyobraźni i fantazji młodego czytelnika,

- prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej,

- propagowanie literatury dla dzieci

 

 Tematyka -Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej przygód bohatera ze swojej ulubionej książki.

 

Zasady uczestnictwa w Konkursie:

1. Konkurs skierowany był do uczniów z klas VI – VIII oraz klas branżowych I stopnia.

2. Konkurs przeprowadzony został w 2 kategoriach wiekowych:

         - VI –VIII SP

         - I – III SB

 

5. Ocenie podlegały:

         - zgodność z tematyką konkursu,

         - ciekawy pomysł, oryginalność,

         - samodzielność wykonania

         - walory artystyczne

         - estetyka wykonania

 

Wszystkie prace zostały bardzo ładnie wykonane. Uczniowie otrzymali nagrody
w postacie słodkiego upominku oraz zakładki do książek.

 

Uwagi końcowe:

Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie zorganizowanej przez Bibliotekę Szkolną.

 

 

 

Nauczyciel bibliotekarz: Anna Kowaleczka

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
opis dokumentutypdata

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 

doc06-03-2021[ Pobierz ]
190 kB

Dlaczego warto czytać? - informacja dla rodziców

docx06-03-2021[ Pobierz ]
88 kB
MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA” – KSIĄŻKA KTÓRĄ WARTO PRZECZYTAĆ - PROJEKT EDUKACYJNY

 

 

         Projekt realizowany w MOS Solec nad Wisłą w klasie 7 szkoły podstawowej. Zajęcia nad projektem poprzedziła dyskusja na temat: „Dlaczego warto czytać i co warto czytać, gdzie szukać wartościowych książek?”. Następnie uczniowie obejrzeli w bibliotece szkolnej wystawkę, nowo zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, książek. Wybrali te, które znają i które warto ich zdaniem przeczytać. Kolejnym działaniem było przygotowanie krótkiego opisu zachęcającego rówieśników do przeczytania ulubionej książki oraz wykonanie projektu okładki. Efektem pracy uczniów jest wystawa prac zamieszczona w klasopracowni.

 

 

Anna Kowaleczka

KLASA IB i IC – projekt edukacyjny "Mój ulubiony bohater książkowy" ….

       W ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy IB i IC szkoły branżowej I stopnia przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego "Mój ulubiony bohater książkowy".  Projekt realizowany był w MOS Solec nad Wisłą w 2020 roku w miesiącach: listopad i grudzień. Realizując projekt uczniowie musieli wybrać ulubionego książkowego bohatera, zastanowić się nad uzasadnieniem swojego wyboru oraz pomyśleć nad sposobem przedstawienia tej postaci. Projekt plastyczny poprzedzony został stworzeniem rankingu najbardziej interesujących bohaterów książek. Następnie uczniowie wyszukiwali fragmenty opisujące bohaterów oraz ilustracje zamieszczone w różnych wydaniach książek. Efektem końcowym projektu było stworzenie galerii ulubionych bohaterów książkowych.

 

Nauczyciel bibliotekarz: Anna Kowaleczka 

MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA” – KSIĄŻKA KTÓRĄ WARTO PRZECZYTAĆ - PROJEKT EDUKACYJNY

 

 

 

         Projekt realizowany w MOS Solec nad Wisłą w klasie 6 szkoły podstawowej. Zajęcia nad projektem poprzedziła dyskusja na temat: „Dlaczego warto czytać i co warto czytać, gdzie szukać wartościowych książek?”. Następnie uczniowie obejrzeli w bibliotece szkolnej wystawkę, nowo zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, książek. Wybrali te, które znają i które warto ich zdaniem przeczytać. Kolejnym działaniem było przygotowanie krótkiego opisu zachęcającego rówieśników do przeczytania ulubionej książki oraz wykonanie projektu okładki. Efektem pracy uczniów jest wystawka prac zamieszczona w sali lekcyjnej klasy 6.

 

 

mgr Anna Kowaleczka

KLASA II BP i IIBG – projekt edukacyjny „LITERACCY LAUREACI NAGRODY NOBLA”

 

 

                W ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas drugich szkoły branżowej I stopnia przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego „LITERACCY  LAUREACI NAGRODY  NOBLA”. Projekt realizowany był w MOS Solec nad Wisłą w 2020 roku w miesiącach: październik, listopad i grudzień. Jego celem było kształcenie umiejętności korzystania różnych źródeł informacji, poznanie sylwetek polskich noblistów, ich życiorysów oraz wybranych utworów literackich.

Po realizacji tego projektu uczeń potrafi wymienić polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla, wie jakie utwory zostały przez nich napisane.

 

Efektem końcowym projektu była wykonana przez uczniów gazetka
z polskimi noblistami literackimi, która została wyeksponowana na tablicy informacyjnej w klasie II BP oraz wykonane  przez uczniów albumy o polskich noblistach literackich. Albumy te zostały przekazane do biblioteki szkolnej.

 

 

Nauczyciel bibliotekarz: Anna Kowaleczka

 

 

 

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )