Nauka - Wsparcie - Przyjaźń

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Solcu nad Wisłą

 

Biblioteka

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

 


 

 

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Anna Kowaleczka

 

 

 

13.00 - 14.00

15.00 - 17.00

 

 

14.00- 16.05

 

 

  10.35-11.35

 

    8.45-9.40

 

 

Izabela Mgłosiek

 

 

 

 

12.15-13.00

 

 

8.50-  9.35

  12.15-13.00

  

 

 

13.05 - 13.50

 

13.05-13.50

 

Przygotowania do wieczoru walentynkowego

 

 

 

     W ramach zajęć bibliotecznych wychowankowie MOS w Solcu nad Wisłą przygotowywali się do „Walentynkowego wieczoru poetycko muzycznego”. Efektem były pięknie wyrecytowane, w dniu 14 lutego 2018r. z okazji Walentynek, wiersze miłosne naszych polskich poetów oraz pięknie zaśpiewane piosenki. Oto kilka zdjęć, które dokumentują naszą pracę.

 

Kowaleczka Anna

Walentynkowy wieczór poetycko muzyczny

 

 

      Walentynki to coroczne święto przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego – patrona zakochanych. Z tej okazji w naszym ośrodku odbyło się walentynkowe spotkanie z poezją i piosenką miłosną. Program poetycko – muzyczny zgromadził liczną widownię, która z dużym zainteresowaniem i w skupieniu słuchała wierszy o miłości w wykonaniu koleżanek z klasy VII oraz II i III gimnazjum (Wiktoria Kostosz, Wiktoria Mortka, Beata Surgiel, Dominika Woźna, Dorota Świejko). Poezja przeplatana była piosenkami, które zaprezentował nasz zespół muzyczny „Małe marzenia”. Imprezę uświetniał grą na keyboardzie nasz ośrodkowy mistrz muzyczny Jakub Zakrzewski. Obsługą techniczną dźwięku zajął się Dawid Kołacki.

    Do wieczoru poetycko -  muzycznego uczniowie przygotowywali się na zajęciach w bibliotece szkolnej pod opieką pani Anny Kowaleczka, zaś zespół „Małe marzenia”  pod opieką pani  Anny Kowaleczka i pani Agaty Zawadzkiej.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości oraz przepięknie wyrecytowane wiersze,  zaśpiewane i zagrane piosenki.

 

Anna Kowaleczka

 

 

Kwiaty z krepiny

 

 

        W miesiącu marcu 2018 r. w Bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty wykonywania kwiatów z krepiny: różyczek i stokrotek. Zajęcia, które poprowadziła pani Anna Kowaleczka polegały na wykonywaniu kwiatów różną techniką, tj. wycinanie, rolowanie, skręcanie i zwijanie. Sztuka tworzenia kwiatów z papieru wymagała od uczniów czasu i cierpliwości, ale ich satysfakcja i radość z końcowego efektu pracy była ogromna.  

       Wykonane kwiaty  posłużyły do świątecznej dekoracji holu szkolnego. Przygotowany  kosz z kwiatami prezentował się pięknie - przypominał o świętach i wiośnie.

 

Anna Kowaleczka

Jak nie czytam jak czytam

 

 

      Akcja odbyła się 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Solcu nad Wisłą oraz filii Młodzieżowego Ośrodka w Szymanowie. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, uczniowie klasy siódmej szkoły podstawowej, młodzież szkoły  zawodowej i branżowej (ogółem 42 uczniów) oraz nauczyciele. Miejsce  akcji: stołówka szkolna, sala zajęć socjoterapii. 

    Impreza, której głównym organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” miała na celu promowanie czytania dla przyjemności, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnej czytelniczo oraz pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób.

    Tego dnia uczniowie mieli okazje wybrać dla siebie książkę, która ich zainteresowała i zagłębić się w jej lekturze. Po akcji  mogli ją wypożyczyć, aby dalej śledzić losy bohaterów.  Szkolnymi opiekunami imprezy czytelniczej byli nauczyciele bibliotekarze: Anna Kowaleczka i Sabina Ciepielewska  oraz  nauczyciel języka polskiego Agnieszka Kula – Kasprzycka.

 

 

 

 

 

Anna Kowaleczka

opis dokumentutypdata

Regulamin

odt07-07-2018[ Pobierz ]
547 kB
„Tydzień Bibliotek” - wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Solcu nad Wisłą

 

 

      We wtorek 14 maja br. z okazji Tygodnia Bibliotek ( uczniowie naszej szkoły kolejny raz odwiedzili podwoje Gminnej Biblioteki Publicznej w Solcu nad Wisłą.

     Tydzień Bibliotek (obchodzony w tym roku w dniach 8 -15 maja) to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek, który miał na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji  oraz zwiększenie zainteresowania książką. Tegoroczna szesnasta już edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywała się pod hasłem: „#biblioteka”

 

    W spotkaniu wzięli udział uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i szkoły branżowej. Wizyta rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia Pani kierownik, która przybliżyła uczniom tajniki pracy bibliotekarza. Przygotowane były również zagadki  literackie dotyczące znanych lektur. Zadaniem młodzieży było między innymi odgadnięcie jak największej liczby tytułów lektur szkolnych w czytanym tekście oraz ułożenie tekstów wierszy znanych poetów z rozsypanki zdaniowej. Z zadaniami tymi młodzież poradziła sobie bardzo dobrze.

         Uczniowie mieli  możliwość zapoznania się z pomieszczeniami biblioteki oraz jej księgozbiorem. Mieli możliwość wyszukania odpowiedniej dla siebie literatury
i wypożyczenia jej.

 

 

 

Anna Kowaleczka

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )